مهندس مهدی ورقائی
آنچه در این مطلب میخوانید

کاریابی بین المللی و دریافت ویزای کاری یکی از بهترین شیوه ها برای مهاجرت محسوب می شود. این روش که جزو شیوه های کم هزینه ی مهاجرت نیز محسوب می شود این امکان را برای فرد ایجاد می کند که بعد از مدتی کار در کشور مقصد اقامت دائم آن را نیز دریافت کند. تعداد زیادی از کشورهای پیشرفته هستند که با کمبود شدید نیروی کار ماهر و متخصص رو به رو هستند و به همین دلیل شانس افراد در موفقیت پروسه ی کاریابی بین المللی بالا خواهد بود. اما سوالات مهم و اساسی در این میان وجود دارد و آن این است که اصول و مبانی صحیح کاریابی در خارج از کشور چیست؟ چگونه می تواند پروسه ی کاریابی در خارج از کشور را با موفقیت پشت سر گذاشت و در نهایت موفق به اخذ اقامت دائم در کشور مقصد شد؟ در مقاله ی حاضر تلاش کرده ایم تا پاسخ مناسبی برای این سوالات ارائه دهیم. پس اگر شما نیز به این مبحث علاقه مند هستید تا پایان با ما همراه شوید.

۱- اصل اول(شیوه ی نگرش و تفکر درست):

شیوه ی نگرش و تفکر در فرد یکی از مبانی اصلی در زمینه ی موفقیت وی می باشد. با بررسی کردن فاکتور هایی نظیر نرخ بیکاری در کشور مقصد پیش از ان که به مهاجرت کاری اقدام کنید تا حد زیادی موجب صرفه جویی در زمان و هزینه های شما خواهد شد. اقدام بر روی کشورهایی که از نرخ بیکاری بالایی دارند احتمال موفقیت فرد را به شدت کاهش می دهد اما در کشورهایی نظیر آلمان که نرخ بیکاری پایینی دارند می تواند شانس فرد را در صورت واجد شرایط بودن بالا ببرد. در واقع نرخ بیکاری پایین در کشورهای پیشرفته به این معنا است که کشور با کمبود نیروی متخصص مواجه است و به همین دلیل برای رفع این مشکل اقدام به جذب نیروی مورد نظر خود از بین متقاضیان خارجی می نماید. بنابراین نحوه ی اندیشیدن و نگرش یکی از عوامل و اصول مهم در کاریابی بین المللی است.

۲- اصل دوم (آشنایی با مزیت های کار در خارج از کشور):

معمولا در نگاه اول این طور به نظر می رسد که کاریابی در خارج از کشور هزینه های هنگفتی با خود به همراه می آورد و طی این پروسه چندان منطقی به نظر نرسد. اما با بررسی بیشتر در این مورد خیلی زود متوجه خواهید شد که در صورت موفقیت در این زمینه و کسب موقعیت شغلی مزیت های بسیاری زیادی برای فرد به همراه دارد. همچنین کلیه هزینه های انجام شده طی چند ماه اول کار در خارج از کشور جبران خواهد شد. علاوه بر جنبه های مالی فرد می تواند  برای اخذ اقامت و حتی تابعیت آن کشور اقدام نماید. حتی برخی از مزیت های آن شامل افراد خانواده ی فرد نیز می شود. به عنوان مثال در کشورهایی مانند سوئیس قادر خواهید بود تا فرزندان خود را به صورت رایگان به مدرسه فرستاده و امکانات آموزشی این کشور بهره مند شوید. همینطور اعطای کمک هزینه های مختلف به فرزندان در حال تحصیل و تازه متولد شده از دیگر مزایای آن خواهد بود. البته تمام این موارد به قوانین و شرایط کشور مقصد نیز مرتبط است. بنابراین یکی دیگر از اصول و مبانی مهم در کاریابی بین المللی توجه به مزیت هایی است که این اقدام با خود در پی دارد.

۳- اصل سوم ( گزینش منابع صحیح):

یکی از اقداماتی که نقش به سزایی در موفقیت فرد دارد و به کل فرآیند سرعت می بخشد کسب اطلاعات مورد نیاز از افراد و منابع معتبر و موثق است. در بسیاری از موارد دیده شده است که افراد برای اقدام به مهاجرت از طریق کاریابی تنها از تجربه شخصی سایر افراد کمک می گیرند. بنابراین تنها از شیوه ی استفاده شده توسط آن فرد مطلع خواهند شد. این در حالی است که شرایط کاریابی در خارج از کشور بسیار گسترده بوده و برای هر فرد با توجه به شرایطی که دارد راه متفاوتی را می توان پیشنهاد داد. این موضوع تنها از طریق افراد و منابع معتبر امکان پذیر می باشد. افرادی که در این زمینه اطلاعات جامع و به روزی دارند همه ی جوانب را سنجیده و به شما بهترین پیشنهاد ممکن که شانس موفقیت ما در آن بالاتر باشد ارائه می کنند. بنابراین یکی از بهترین راه ها برای کاریابی بین المللی بهره گرفتن از مشاوره با مراکز و افراد معتبر و موثق است.

۴- اصل چهارم (انتخاب بهترین کشور برای کاریابی):

در قسمت های قبل اشاره کردیم که انتخاب درست کشور مقصد تا چه میزان اثر گذار خواهد بود. برای انتخاب کشور مقصد باید آینده نگری های لازم صورت گیرد. به عنوان مثال کشور ایتالیا با وجودی که نرخ بیکاری پایینی دارد اما به متقاضیان کار ایرانی ویزای کار اعطا نمی کند و در واقع به نوعی از ممنوعیت ها برای مهاجران ایران اعمال می شود. پس عدم آشنایی و اطلاع دقیق از قوانین کشور مقصد تنها نتیجه ای که به همراه دارد از بین رفتن انرژی، زمان و سرمایه گذاری فرد خواهد بود. همچنین شرایط خود فرد متقاضی نیز از عوامل بسیار تاثیرگذار در این رابطه می باشد. باید کشورهایی در اولویت اقدام فرد قرار داشته باشند که به تحصیلات و تخصصی که دارد نیاز داشته باشند به این ترتیب شانس موفقیت در پروسه ی مهاجرت از طریق کاریابی دو چندان می شود. همچنین در برخی از کشورها با اشتغال هرگز موفق به کسب تابعیت آن کشور نخواهید شد مانند بسیاری از کشورهای عربی. این در حالی است که کشورهایی مانند اتریش و دانمارک و آلمان بعد از گذشت یک بازه ی زمانی این امکان را برای فرد ایجاد می کنند تا برای تابعیت آن ها اقدام نماید. از طرفی برخی از مدارک تحصیلی در یک سری از کشورها نیاز دارد که معادل سازی شود در حالی که در سایر کشورها و یا دیگر مدارک تحصیلی این امر مورد نیاز نمی باشد. بنابراین آگاهی و شناخت بهترین کشور که تناسب بالایی با شرایط متقاضی داشته باشد نیز یکی از اصول و مبنا های مهم در زمینه ی کاریابی بین المللی به شمار می رود.

۵- اصل پنجم (آشنایی با شرایط مورد نیاز):

دریافت ویزای کار در کشورهای مختلف شرایط متفاوتی دارد. بر طبق قوانین برخی از کشورها لازم است تا ابدا کارفرما برای شخص جویای کار دعوتنامه ی کاری ارسال نماید و سپس ویزای کاری برای متقاضی صادر می شود. در حالی که در شمار دیگری از کشورها ابتدا ویزای کار برای متقاضی صادر شده و به وی این فرصت داده می شود که در کشور مقصد برای مدت زمانی مشخص به دنبال کار مورد نظر خود بگردد. بنابراین آشنایی با این قوانین در کشورهای مختلف می تواند بسیار راه گشا و موثر باشد. کشورهایی هستند که فرد برای اقدام به مهاجرت کاری باید حداقل مدرک کاردانی داشته باشد اما کشورهای دیگری نظیر کانادا با برداشتن این پیش شرط راه را برای ورود مشاغلی نظیر جوشکاری و رانندگی باز کرده اند. مدرک زبان مورد تائید برای کشورهای مختلف متفاوت است. تمام این آگاهی ها برای موفقیت در پروسه ی کاریابی بین المللی مهم و مورد نیاز هستند.

۶- اصل ششم (گزینش منابع معتبر کاریابی در خارج از کشور):

پیدا کردن مراکز کاریابی در خارج از کشور که از اعتبار بالایی برخوردار باشند و اطلاعات درست ارائه کنند بسیار مهم و ضروری است. البته وب سایت لینکدین یک منبع مناسب و معتبر برای شناسایی مراکز کاریابی در خارج است اما باید دانست که این وب سایت به تنهایی نمی تواند نیاز افراد جویای کار را برآورده نماید. وب سایت ها و آپ های زیادی در این زمینه وجود دارد که پیش از اطمینان به آن ها باید از معتبر بودن آن ها اطمینان حاصل کرد.

۷- اصل هفتم (اصول نوشتن CV و رزومه):

یکی از بخش های مهم در مبانی مرتبط با کاریابی بین المللی که نقش زیادی در پذیرش درخواست متقاضی نیز دارد شیوه ی نوشتن رزومه و نحوه ی ارائه نمودن آن است. این مورد در جلب نظر کارفرما بسیار اثر گذار است. رزومه نویسی اصولی دارد که باید به طور کامل رعایت گردد. این در حالی است که افراد زیادی از اصول و شیوه نگارش آن مطلع نیستند. به ویژه زمانی که کارفرما اروپایی باشد اهمیت نگارش درست دو چندان می شود.  نکاتی از قبیل توانایی برقرار نمودن ارتباط مناسب با سایر همکاران در محیط کاری و توانی های لازم برای انجام گروهی کار از اهمیت زیادی برخوردار است. این نکات در کنار ده ها نکته ی دیگر که هرگز به صورت مدون و یک جا در هیچ منبعی پیدا نمی شود. بنابراین بیش از پیش این نیاز حس می شود که برای موفقیت در پروسه ی کاریابی بین المللی باید از افراد مورد اطمینان و مطلع مشاوره دریافت نمود.

 

کلام پایانی :

کاریابی بین المللی یک از موضوعاتی است که طرفداران بسیار زیادی دارد. علاقه مندان به مهاجرت و کار در سایر نقاط دنیا همراه به دنبال راه هایی هستند که بتوانند به این آرزو جامه ی عمل بپوشانند. اما آنچه در موفقیت افراد در کاریابی خارج از کشور موثر است آشنایی با اصول و مبانی آن است. چرا که بدون در نظر گرفتن اصول و مبانی هیچ کاری از جمله کاریابی خارج از کشور به موفقیت ختم نخواهد شد. برای مطالعه بیشتر در این خصوص میتوانید به صفحه همه چیز در مورد کاریابی بین المللی در وبسایت مهندس مهدی ورقائی مراجعه نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *