مهندس مهدی ورقائی
آنچه در این مطلب میخوانید

در این مقاله، به معرفی و بررسی ویژگی های یک کارآفرین می پردازیم.

ما در شرکت مشاوره سرمایه گذاری الست گروپ که به موضوعات مهاجرتی و مشاوره سرمایه گذاری می پردازد، می خواهیم در مورد ویژگی های یک کارآفرین موفق، مطالب کاربردی را بیان کنیم و بدانیم که صفات و ویژگی های یک کارآفرین موفق چه مولفه هایی است که او در شغل خویش موفق ساخته است؟ در این زمینه می توانید از تجربیات مهندس مهدی ورقایی به عنوان یک کارآفرین موفق و مجرب بهره مند شوید.

برای تبدیل شدن به یک فرد ماهر در زمینه کار آفرینی موفق، باید ویژگی های تاجران و کار آفرینان مشهور و موفق را در خود داشته باشید و آن را حفظ کنید تا پروژه خود را به موفقیت برسانید.

موفقیت پروژه ها معمولا معیار سنجش موفقیت برای هر کار آفرین است

زیرا موفقیت پروژه ها معمولا معیار سنجش موفقیت برای هر کار آفرین است. مطمئناً موفقیت هر پروژه ای مبتنی بر مدیریت خوب و خردمندانه است. بنابراین هر جا موفقیتی حاصل شود، آن قدرها هم که بسیاری تصور می کنند، آسان نیست.

زیرا مدیریت موفق؛ تجربه، فکر، توسعه و پیشرفت زیادی را به همراه دارد. قبل از این که به موفقیت فکر کنید، ابتدا باید به این فکر کنید که چگونه می توانید این موفقیت را به دست آورید، چگونه به یک کارآفرین موفق و برجسته تبدیل شوید که بتواند کارهای مهمی بر عهده شما بگذارد و آن را به بالاترین قله ها برساند و به دیگران نیز کمک کند؟

همه چیز با همت امکانپذیر است و کار شروع می شود. با دانش و سپس ضرورت و یادگیری، این موضوع به موفقیت می رسد. ما در ادامه مبحث، به شما موارد و مولفه های مهمی در مورد بسیاری از ویژگی های یک کارآفرین که باید در یک کارآفرین و تاجر موفق وجود داشته باشد را خواهیم گفت. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، با مهندس مهدی ورقایی و سایر متخصصین شرکت مشاوره سرمایه گذاری الست گروپ در ارتباط باشید.

تعریف کارآفرینی

تعریف کارآفرینی
تعریف کارآفرینی

واژه کارآفرینی به مفهوم توسعه و مدیریت پروژه های تجاری به منظور کسب سود از طریق ریسک کردن و ریسک پذیری زیاد اشاره دارد. کار آفرینی نقش حیاتی در اقتصاد توسعه بازار جهانی خواهد داشت.

عنوان کارآفرین یا تاجر به شخصی اطلاق می شود که به تنهایی یک پروژه کسب و کار نو و جدید ایجاد می کند و تمام خطرات و پیامدهای این کار را متحمل می شود و همچنین به عنوان فردی مبتکر، خلاق و منبع ایده ها، محصولات تجدیدپذیر و مدرن تلقی می شود. کار آفرین با استفاده از مهارت های لازم برای پیش بینی نیازهای بازار و ارائه ایده های خوب و نوآورانه، نقش مهمی در هر اقتصادی ایفا می کند.

در ادامه مقاله جامع ویژگی های یک کارآفرین با ما همراه باشید تا در مورد انواع کارآفرینی و همچنین ویژگی های یک کارآفرین موفق، مطالب مختلفی را بیان نماییم.

شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات جامع تر و کاربردی تر در مورد ویژگی های یک کارآفرین در داخل و یا خارج از کشور، با مهندس مهدی ورقایی و سایر متخصصین شرکت مشاوره سرمایه گذاری الست گروپ ارتباط  حاصل فرمایید و از تجربیات و تخصص بالای این مشاوران زبده و مجرب استفاده کنید. لازم به ذکر است که مهندس مهدی ورقایی، از خوشنام ترین کارآفرینان برتر کشور به شمار می آید.

با ما در ادامه مقاله ویژگی های یک کارآفرین، همراه باشید.

انواع کارآفرینی

انواع کارآفرینی
انواع کارآفرینی

کارآفرینی به ۴ نوع به شرح زیر طبقه بندی می شود:

اگر ما بخواهیم در مقاله جامع ویژگی های یک کارآفرین به انواع کارآفرینی اشاره بکنیم، باید به چهار روش و مدل زیر توجه ویژه ای داشته باشیم تا بتوانیم به درک درستی از کارآفرینی برسیم.

کارآفرینی کوچک:

این نوع کارآفرینی توسط فروشگاه های کوچک نشان داده می شود . مانند آرایشگاه، خواربارفروشی، نجاری، لوله کشی و غیره، زیرا مردم مشاغل خود را اداره می کنند یا یکی از اعضای خانواده یا کارمند محلی را استخدام می کنند و معمولاً سود آنها باعث می شود که بتوانند خانواده خود را تغذیه کنند و نیازهای اولیه خود را تامین کنند.

کارآفرینی توسعه پذیر :

در این نوع کارآفرینی، تاجر شروع به ایجاد کسب ‌و کاری می‌کند که از طریق آن متوجه می‌شود که می‌تواند تغییری در جامعه ایجاد کند، بنابراین سرمایه گذارانی را جذب می‌کند که خارج از چارچوب معمول دیگران فکر می‌کنند و آن ها را استخدام کرده  و به جست و جوی نو آوری تجاری و تجربی تمرکز می‌کند تا بهترین و خلاق ترین کارکنان را برای رسیدن به هدف به کار گیرد.

رهبری شرکتهای بزرگ :

در این نوع رهبری، شرکت‌های بزرگ به معرفی و اصلاح محصولات اصلی خود ادامه می‌دهند، زیرا پیشرفت فناوری، ترجیحات مشتریان و رقابت جدید، فشار بر این شرکت‌ها را برای تولید محصولات نوآورانه و عرضه آن‌ها به یک محصول جدید افزایش می‌دهد تا گروهی از مشتریان را در بازارهای جدید و متفاوت، جذب محصولات خویش نماید.

کارآفرینی اجتماعی:

این نوع کارآفرینی بر تولید محصولات و ارائه خدماتی متمرکز است که مشکلات جامعه را حل کرده و نیازهای جامعه را پوشش می‌دهد بدون این که به سود مالی دست یابد.

برای کسب آگاهی بیشتر در خصوص ویژگی های یک کارآفرین، با مهندس مهدی ورقایی  و سایر متخصصین شرکت مشاوره سرمایه گذاری الست گروپ در ارتباط باشید. مهندس مهدی ورقایی، از موفق ترین کارآفرینان نمونه کشوری معرفی می شوند.

چه کسی می تواند کارآفرین شود و چه ویژگی هایی برای این کار لازم است؟

یک کارآفرین، رویاپردازی است که برنامه ای دارد: طبق آن، او کسب و کار خود را می سازد. میزان موفقیت بستگی به این دارد که آیا یک فرد ویژگی ها و مهارت های شخصی و تجاری خاصی دارد یا خیر. برخی از توانایی ها ممکن است ذاتی باشند، مانند رهبری، در حالی که برخی دیگر می توانند توسعه یابند.

ویژگی های کارآفرینی به کسانی که می خواهند کسب و کار خود را راه اندازی و توسعه دهند، کمک می کند تا به هدف ایجاد یک تجارت و موفقیت آن دست یابند. کارآفرینی شامل توانایی خلق ایده های جدید، زنده کردن آن ها و در عین حال آمادگی برای غلبه بر مشکلاتی است که اجتناب ناپذیر است. در اینجا ویژگی های اصلی وجود دارد که بدون آن ها بعید به نظر می رسد که به دست آید.

با ما در ادامه مقاله جامع ویژگی های یک کارآفرین همراه باشید تا به ویژگی های بارز یک کارآفرین موفق بپردازیم.

شما عزیزان می توانید از طریق مجموعه شرکت مشاوره سرمایه گذاری الست گروپ و مهندس مهدی ورقایی به عنوان کارآفرین نمونه، به بهترین اطلاعات در زمینه سرمایه گذاری هدفمند در داخل و خارج از کشور دست پیدا کنید.

ویژگی های یک کارآفرین موفق

ویژگی های یک کارآفرین موفق
ویژگی های یک کارآفرین موفق

هم اکنون به سراغ مهمترین سوال مقاله جامع ویژگی های یک کارآفرین خواهیم رفت و  در مورد ویژگی ها و همچنین صفات بارز یک کارآفرین به تحلیل و بررسی خواهیم پرداخت.

قطعاً یک کارآفرین دارای ویژگی های مهم و بارز و منحصر به فردی است که همین ویژگی ها باعث می شود تا او بتواند به نسبت سایر افراد در زمینه کسب و کار و تولید خود پیشی گرفته و با استعدادهایی که در زمینه کاری خود دارد و آن را فعال کرده است و همچنین با پشتکار و نوآوری در خدمات و محصولاتی که ارائه می دهد، می تواند به عنوان یکی از کارآفرینان نمونه در سطح کشور خویش منصوب گردد.

مهندس مهدی ورقایی

ما برای کسب اطلاعات در خصوص ویژگی های یک کارآفرین نمونه و عالی، به سراغ مهندس مهدی ورقایی در شرکت مشاوره سرمایه گذاری الست گروپ رفتیم تا شما عزیزان بتوانید با اطلاعاتی که ما در اختیار شما قرار می دهیم

و سپس مشورت گرفتن با کارشناسان متخصص و مجرب شرکت مشاوره سرمایه گذاری الست گروپ، بتوانید صفات بارز و مهم یک کارآفرین را در خود ایجاد کرده و سپس با همکاری و مشورت گرفتن از متخصصین شرکت مشاوره سرمایه گذاری الست گروپ به ویژه مهندس مهدی ورقایی، نسبت به سرمایه گذاری در داخل و خارج از کشور و همچنین مهاجرت به استفاده از سرمایه گذاری، اقدامات لازم را انجام داده و  برای خود و خانواده خود بهترین ها را رقم بزنید.

در ادامه مقاله جامع ویژگی های یک کارآفرین، به مسائل و موارد مهمی ‌خواهیم پرداخت که می‌تواند دید شما را نسبت به شخصیت یک کارآفرین نمونه تغییر داده و توانایی ها و صفات موثر او را برای شما روشن سازد.

پس با مهندس مهدی ورقایی  و سایر متخصصین شرکت مشاوره سرمایه گذاری الست گروپ در مقاله جامع ویژگی های یک کارآفرین همراه باشید تا به مهمترین سوال این مقاله، پاسخی جامع و کاربردی بدهیم.

کارآفرینان موفق ویژگی های بسیاری دارند. آن ها با اعتماد به نفس، خوش بین و پذیرای هر ایده جدید مرتبط با کار خود هستند و از بارزترین ویژگی های یک تاجر موفق می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نظم و انضباط:

کارآفرینان بر انجام کسب و کار خود و رفع تمامی موانعی که مانع اهداف آن ها می شود، تمرکز می کنند و به اندازه کافی نظم و انضباط دارند تا گام های لازم را برای رسیدن به هدف مورد نظر بردارند.

خلاقیت:

یکی از جنبه‌های خلاقیت، توانایی ایجاد روابط و ارتباط بین رویدادها و موقعیت‌های به ظاهر نامرتبط است، زیرا یک کارآفرین خلاق موفق، محصولات را تغییر جهت داده و آن‌ها را به صنایع جدید عرضه می‌کند.

هر کسب و کاری با یک ایده امیدوارکننده شروع می شود. در عین حال، یک کارآفرین باید نه تنها فرصت های استاندارد را برای اجرای آن ببیند، بلکه باید به دنبال فرصت های جدید باشد تا بتواند مخاطبان هدف را جذب و حفظ کند و از پس زمینه رقبای متعدد متمایز شود.

درایت و مهارت برقراری ارتباط با دیگران:

درایت و مهارت برقراری ارتباط با دیگران:
درایت و مهارت برقراری ارتباط با دیگران:

کارآفرینی که مهارت های ارتباطی قوی با دیگران دارد، می تواند محصول را بهتر بازاریابی نموده و بفروشد، کارکنان را برای کار و بهره وری ترغیب کند که به رشد و رونق کسب و کار کمک می کند.

زیرا می‌دانیم در دنیای امروز، داشتن روابط عمومی بسیار بالا می‌تواند به همان میزان در ایجاد کسب و کار موفق و همچنین کارآفرینی هدفمند، موثر و مفید باشد و می تواند از این طریق خریداران واقعی و ارزشمندی را برای کسب و کار خود معین نمود.

در واقع هر چقدر صداقت و همچنین مهارت برای ارتباط برقرار کردن با دیگران در ما بالاتر و با مهارت بیشتری همراه باشد، ما می‌توانیم موفق تر بوده و نظر دیگران را بیشتر به خود جلب نماییم.

این باعث اعتماد دو طرف میان خریداران و فروشندگان خواهد شد و طبیعتاً وقتی فروش فرد بالا برود، این مورد باعث خواهد شد تا  فرد بتواند کسب و کار خود را ارتقا داده و از این طریق با کارآفرینی در کشور و یا خارج از کشور خود، هم به خود سود بیشتری برساند و هم به عنوان یک کارآفرین در عرصه اقتصادی معرفی گردد.

با ما در ادامه مقاله جامع ویژگی های یک کارآفرین همراه باشید تا به موارد مهم تر و صفات بارزتر در یک کارآفرین موفق اشاره نماییم. در این راستا می توانید با مهندس مهدی ورقایی و سایر متخصصین شرکت مشاوره سرمایه گذاری الست گروپ در ارتباط باشید. مهندس مهدی ورقایی، از موفق ترین کارآفرینان نمونه کشوری معرفی می شوند.

اشتیاق:

یکی از مهمترین ویژگی های یک کارآفرین خوب و موفق، اشتیاق و عشق به کاری است که انجام می دهد، به گونه ای که باعث می شود همیشه به دنبال راه هایی برای بهبود و موفقیت در کسب و کار خود باشد.

شور و شوق چیزی است که احساسات را تحت تأثیر قرار می دهد، چیزی که شما را وادار به انجام کارهای هدفمند می کند. هیچ پروژه بزرگی تا کنون تنها بر اساس محاسبات سرد و بی روح انجام نشده است.

ایمان به آینده، ایمان به موفقیت، غرور در سازمان، لذت کار با یکدیگر، همه این عوامل به طور قابل توجهی منابع سازمان را افزایش می دهند و از رهبری آن بیرون می آیند. در عین حال، شما نمی توانید به تنهایی با احساسات و عواطف پیش بروید.

با ما در مقاله ویژگی های یک کارآفرین، با مهندس مهدی ورقایی و سایر متخصصین شرکت مشاوره سرمایه گذاری الست گروپ همراه باشید. مهندس مهدی ورقایی، از موفق ترین کارآفرینان نمونه کشوری معرفی می شوند.

گشاده رویی و ایجاد فرصت ها از هر عامل و موقعیتی در اطراف خود :

کارآفرین این توانایی را دارد که از هر آنچه در اطرافش می گذرد، آگاه باشد و در عین حال بر هدف خود تمرکز کند، زیرا متوجه می شود که هر موقعیتی می تواند یک فرصت باشد و باید از آن بهره برداری کرد. بنابراین، او همیشه برای هر چیز جدید، آماده و مهیا است.

هنر برقراری ارتباط با مردم، توانایی مذاکره و یافتن فرصت های مشارکت نیز برای کارآفرینی موفق مهم است. شبکه دسترسی به اطلاعات و منابع لازم برای یک کسب و کار را تسهیل می کند، به شما امکان می دهد تا خدمات و محصولات خود را تبلیغ کنید و با مشتریان جدید ملاقات کنید.

رقابت:

بسیاری از شرکت‌ها به این دلیل تشکیل می‌شوند که کارآفرین متوجه می‌شود که می‌تواند رشته خود را بهتر از دیگران انجام دهد.

در واقع حس رقابت باعث می‌شود تا در یک مورد از فعالیت و یا موضوع تجاری، رقبای مختلفی تشکیل شده و به رقابت و فعالیت بپردازند.

یقینا اگر فردی استعداد کارآفرینی داشته باشد و یا بخواهد صفات بارز یک کارآفرین موفق و نمونه را در خود تشکیل داده و ارتقا دهد، حتماً باید رقابت و پیشی گرفتن از رقبا را به عنوان یک هدف بسیار مهم در برنامه کاری خود بگنجاند و سپس با سنجش کارنامه خود نسبت به رقبا، به دنبال راهکارهایی باشد تا بتواند به واسطه ی آن ها به بهترین ها دست پیدا کرده و به عنوان کارآفرین نمونه از دیگر رقبا پیشی بگیرد.

در این مورد یکی از مهمترین عوامل، سرمایه گذاری های درست و موثر خواهد بود و ما در این زمینه شرکت مشاوره سرمایه ‌گذاری الست گروپ را به شما معرفی می کنیم که تحت سرپرستی و مدیریت جناب مهندس مهدی ورقایی به هموطنان عزیز در زمینه مهاجرت و سرمایه گذاری کمک شایانی خواهد نمود تا شما عزیزان بتوانید بهترین تصمیم های اقتصادی و رفاهی را اتخاذ کنید.

جهت گیری به سمت هدف:

کارآفرینان موفق بر تعیین اهداف و توسعه همه برنامه ها و استراتژی های خود برای دستیابی به آن ها اصرار دارند.در واقع عامل مهمی که می تواند یک کارآفرین ویژه و موفق را بسازد، همین موضوع است.

یعنی فرد بتواند اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خاصی را برای خود تعیین نموده و سپس با مشورت با مجموعه هایی همچون شرکت مشاوره سرمایه گذاری الست گروپ و سنجیدن شرایط و موقعیت خود، بهترین جهت گیری و حرکت را به سمت هدف خود اتخاذ نموده و با بهره گیری از دانش به روز و افرادی همچون مهندس مهدی ورقایی که می‌توانند در این زمینه او را یاری نمایند، به سمت هدف خود حرکت نماید و در نهایت به هدف خود که کارآفرینی و پیشی گرفتن از سایر رقبا است، دست پیدا کند.

ریسک پذیری بالا:

ریسک پذیری بالا:
ریسک پذیری بالا:

زمانی که یک کارآفرین تصمیم می گیرد آزمایشی انجام دهد و در یک کسب و کار سرمایه گذاری کند، از خود می پرسد: “بدترین چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد، چیست و چگونه ممکن است اتفاق بیفتد؟ اگر پاسخ این است که بدترین نتیجه ممکن واقعاً آن قدرها هم بد نیست یا ممکن است اصولاً اتفاق نیفتد، ممکن است خطری برای او نداشته باشد.

اگرچه نگرش کارآفرینان با یکدیگر متفاوت هستند، اما شجاعت و ریسک پذیری، ویژگی مشترک اکثر کار آفرینان است. تصادفی نیست که بنیانگذار تئوری مدیریت، پیتر دراکر، یک بار گفته است که وقتی یک تجارت موفق را می بینید، به این معنی است که فردی زمانی جرأت کرده است که ریسک کند.

به هر حال، هر چقدر هم که تصمیم متعادل باشد، کارآفرین از اشتباه مصون نیست. بنابراین ارزش دارد که برای این واقعیت آماده باشید که شکست ها اتفاق می افتند و مهم است که یاد بگیرید آن ها را به عنوان یک تراژدی درک نکنید. باید بدانیم که ممکن است از هر ۲۰ ایده، تنها ۳ ایده دریافت کنید که موفق باشد، اما از تلاش مجدد برای ادامه دادن نترسید.

بیشتر بخوانید: مدیریت ریسک در کارآفرینی

شخصیت عملی:

تاجر ذاتاً فعال است و به خوبی می داند که اگر کاری باید انجام شود، باید خودش آن را انجام دهد.

در واقع یک تاجر موفق هر چقدر هم که بتواند از افراد مختلف برای رسیدن به اهداف خود استفاده کند، اما در نهایت باید روی پاهای خود ایستاده و برای ارتقا دادن موقعیت و  محصولات و یا خدمات خود، روی خود و توانایی های شخصی خود  حساب باز کرده و در نهایت از دیگران کار بکشد نه آن که دیگران و یا کارمندان خود را به حال خود رها کرده تا آن ها برای او تصمیم گیری نمایند.

یک کارآفرین موفق همیشه بیشتر از کارمندان خود به فکر سرمایه گذاری های دقیق و هدفمند و همچنین ایده های خلاق و پولساز می باشد و بیشتر از همگان باید برای رسیدن به هدف خود تلاش کند زیرا دیگران تنها کارهایی را انجام می دهند که او می خواهد. حال اگر تلاش نکند و به فکر بقیه نباشد، دیگران کاری برای او و کسب و کار او انجام نخواهند داد و در نهایت این فرد در کارآفرینی خود، متوقف می شود.

شما در این زمینه می توانید با مهندس مهدی ورقایی و کارشناسان مجرب و زبده شرکت سرمایه گذاری الست گروپ همراه باشید و ارتباط حاصل کنید.

تمایل به گوش دادن و یادگیری:

مهمترین بخش یادگیری، گوش دادن است و یک کارآفرین موفق این کار را زیاد انجام می دهد، زیرا می تواند از هر فردی که ملاقات می کند، چیز جدیدی بیاموزد.

شما به عنوان یک کارآفرین موفق هیچگاه نباید روی چیزی که در حال حاضر هستید، حساب باز کرده و خود را بی نیاز از ایده های جدید و ایده های نو بدانید و همیشه باید به فکر آن باشید که از رقبا و سایر محصولات نمونه و خدمات مشابه، ایده های خاص و البته نوآورانه بگیرید و در کنار این موارد، همیشه به دنبال سطح کیفی کارهای خود و ارتقای آن باشید و همچنین باید با یادگیری و عطش دانستن و آموختن، دانسته های علمی و تجربی خود را افزایش داده و از تجربیات دیگران استفاده کنید.

زیرا تجربیات دیگران می تواند مهمترین عامل در ایجاد یک کسب و کار نوین و پویا باشد و در نتیجه می‌تواند به کارآفرینی شما کمک بسیار زیادی نماید.

ویژگی های رهبری بالا

یک کارآفرین باید یک رهبر باشد، زیرا باید یک تیم را دور خود جمع کند و مردم را برای رسیدن به هدف خود الهام بخشد.

قطعاً مدیر هر مجموعه باید قاطع تر از کارمندان خود باشد تا  بتواند گروه و یا تیم خود را مدیریت و رهبری کرده و آن طور که خود می خواهد، برای رسیدن به اهداف خود راهبری کند.

اگر فردی که به دنبال کارآفرینی است، مدیریت نداشته و استعداد رهبری در امور را  نداشته باشد، قطعاً نمی‌تواند تیم کارکشته و زبده ای را تشکیل داده و هر چقدر هم که تلاش زیادی نماید و از علم و تجربیات و دانش به روز استفاده کند، در نهایت نمی تواند مجموعه خود را با خود همراه کرده و سطح کیفی مجموعه خود را بالاتر ببرد و پراکندگی و بی نظمی را از مجموعه کارمندان و محصولات خود دور کند.

در واقع یک کارآفرین، موفق یک رهبر موفق در تشکیلات خود می باشد که می تواند برای رسیدن به هدف، از همه مشتاق تر و از همه قانونمندتر عمل کند و در کنار این موارد، باید ارتباط خوبی را نیز با کارمندان و کارکنان خود داشته باشد تا بتواند نتیجه بهتری بگیرد.

درس گرفتن از اشتباهات:

اشتباهات به ما امکان می دهد زمینه های رشد را از جمله در تجارت ببینیم، و همچنین نشان می دهد که در کدام جهت، تمرکز اقدامات را تغییر دهیم و چه چیزی را تقویت کنیم. نکته اصلی این است که بتوانیم به موقع نتیجه گیری کنیم.

توانایی سازگاری:

تقریباً هر کارآفرین مشتاق باید در حالت چندوظیفه ای کار کند. توانایی انطباق با شرایط مختلف، ساعات کاری، بازار به سرعت در حال تغییر، ادراک انسان و همچنین توانایی جهت یابی در موقعیت های غیرمنتظره، انتخاب سریع بهترین گزینه ممکن در کوتاه ترین زمان ممکن، اغلب برای رشد شرکت بسیار مهم است.

اعتماد به نفس:

هر فردی ممکن است در مورد درستی اعمال یا تصمیمات خود شک داشته باشد: اعتماد به نفس به شما امکان می دهد حمایت درونی را احساس کنید، به شما قدرت می دهد تا بر مشکلات غلبه کنید و در صورت موجه بودن، شجاعت ریسک کردن را به شما می دهد.

در واقع اگر فرد اعتماد به نفس کافی برای انجام کارها و فعالیت خود نداشته باشد، قطعاً نمی‌تواند مدیر و رهبر خوبی برای کارکنان خود باشد و نمی‌تواند ریسک پذیری خود را ارتقا داده و تصمیم گیری های به جا و درست نماید.

یک کارآفرین موفق باید بداند که هیچ کسی به اندازه او، استعداد و ظرفیت ارتقا دادن کار او را ندارد و او در زمینه کاری خود و تصمیماتی که می گیرد، بهترین خواهد بود.

البته این مورد نباید به صورت متوهمانه باشد و فرد باید پس از در نظر گرفتن شرایط و موقعیت های مختلف اقتصادی و کاری خود، نسبت به ارتقا دادن و تصمیم های بزرگی که می تواند برای بهبود بخشیدن به سطح کیفی اقتصادی و محصولات و خدمات خویش اتخاذ کند، اعتماد بیشتری داشته باشد. هیچ چیز نباید بتواند یک کارآفرین نمونه را از اهداف خود دور کند.

توانایی قدردانی از خود و دستاوردهایتان:

هنگامی که اولین موفقیت ها شروع می شود، برای یک تازه وارد در تجارت مهم است که برای این واقعیت آماده باشد که دیگران در مورد او صحبت کنند، و نه همیشه به شیوه ای مثبت.  توانایی قدردانی از دستاوردهای خود به شما این امکان را می دهد که به دلیل کلمات ناخوشایند و شکست های احتمالی فکر نکنید، بلکه روی تجزیه و تحلیل اشتباهات و یک هدف جدید تمرکز کنید تا ادامه دهید.

انگیزه:

موفقیت کل شرکت تا حد زیادی به اقدامات کارآفرین بستگی دارد. توانایی ایجاد انگیزه در کارکنان، یکی از مهارت های مهمی است که یک صاحب کسب و کار باید داشته باشد. با این حال، برای اینک ه دیگران را اسیر مدیریت خود کند، خود او باید با انگیزه ترین فرد باشد.

استخدام بهترین ها در کار آفرینی:

یکی از بهترین و پایان ناپذیر منابع، الهام گرفتن از موفقیت دیگران است.  برای انجام این کار، باید دور خود را با کسانی احاطه کنید که بهتر از شما هستند؛ موفق تر، ثروتمندتر، با استعدادتر و غیره. این شرایط، انگیزه ای را ایجاد می کند تا تلاش کنید یکسان شوید و در حالت ایده آل، از افرادی پیشی بگیرید که در مقطعی به عنوان یک الگو عمل می کند. موفقیت ها، سبک زندگی، فرصت ها (و نه لزوماً مالی) یک انگیزه عالی هستند.

مستقل بودن:

استقلال در یک مفهوم جهانی را می توان به عنوان تمایل یک فرد برای تعیین زندگی خود، انتخاب مستقل اهداف در کار و ابزار دستیابی به آنه ا تعریف کرد. وجود چنین ویژگی های شخصیتی، یکی از مهم ترین شرایط موفقیت است. کارآفرینان در درجه اول افرادی هستند که از نقش خود به عنوان یک کارمند راضی نیستند و در کارهای قبلی خود فاقد استقلال هستند و در تلاش هستند به نوعی آقای خود باشند و از این استقلال حفاظت کنند.

جاه طلب بودن برای رسیدن به هدف:

جاه طلب بودن برای رسیدن به هدف:
جاه طلب بودن برای رسیدن به هدف:

جاه طلبی نیز ویژگی مهمی است که به یک تاجر تازه کار کمک می کند تا بر هر مانعی در مسیر موفقیت خود غلبه کند.

جاه طلبی مهمترین ویژگی یک کارآفرین است که به یک رهبر موفق انرژی می دهد که بدون آن، پیروزی در تجارت مدرن غیرممکن است. در عین حال، فروتنی رهبر در این واقعیت آشکار می شود که او تمام دستاوردهای مجموعه خود را به خود نسبت نمی دهد، در غیر این صورت ممکن است زیردستان او احساس کنند که رئیس به سادگی از آن ها سوء استفاده می کند. لازم به ذکر است که هیچ چیز بیشتر از نمایش دستاوردهای آن ها توسط مدیریت الهام بخش کارمندان نیست.

جالب است بدانید که نگرش افراد نسبت به این ویژگی شخصیتی در فرهنگ ها به طور قابل توجهی متفاوت است. در ایالات متحده، به عنوان یک فضیلت در نظر گرفته می شود و در کشورمان اغلب به عنوان یک نقطه ضعف، حداقل از چنین افرادی اغلب با محکومیت صحبت می شود. با این حال، جاه طلبی، یعنی افزایش عزت نفس و اعتقاد به موفقیت، به فرد قدرت بیشتری می دهد و به مقابله با مشکلات کمک می کند.

تلاش و پشتکار:

سخ کوشی به عنوان یک ویژگی شخصی به طور کامل مشخصه بسیاری از افراد موفق در تجارت است. آن ها نه تنها به این دلیل کار می کنند که می خواهند پول بیشتری به دست آورند، بلکه به این دلیل که خود فرآیند کار را دوست دارند. زیرا به آن ها لذت می دهد.

مقاومت در برابر موانع و سختی های زندگی:

تاب آوری در برابر مشکلات زندگی و توانایی مقاومت در برابر ضربات سرنوشت، از دو مولفه تشکیل شده است:

  • الف: توانایی از دست ندادن قلب در شرایط نامطلوب و توانایی
  • ب: استخراج تجربیات مثبت از شکست ه.

شور و اشتیاق:

شور و شوق چیزی است که احساسات را تحت تأثیر قرار می دهد، چیزی که شما را وادار به انجام کارهای سختی می کند. هیچ پروژه بزرگی تا کنون تنها بر اساس محاسبات و تلاش سرد و بی روح انجام نشده است.

ایمان به آینده، ایمان به موفقیت، غرور در سازمان، لذت کار با یکدیگر؛ همه این عوامل به طور قابل توجهی منابع مجموعه را افزایش می دهند و دیگران از رهبر آن اطاعت می نمایند. در عین حال، شما نمی توانید به تنهایی بر احساسات و عواطف پیش بروید. وقتی زمان الهام و تکانه عاطفی به پایان می رسد، باید به سراغ عقل و همت بروید.

تحمل شکست و دلایل شکست یک کار آفرین:

طبق آمار، در ۳۰٪ موارد، کارآفرینان تازه کار در سال اول ورشکست شده و دچار شکست می شوند و ۷۰٪  در ۱۰ سال آینده به این شکست خواهند رسید.

به راستی چه عوامل مهمی سبب این موضوع خواهد شد؟

دلایل شکست یک کسب و کار:

دلایل شکست یک کسب و کار:
دلایل شکست یک کسب و کار:

دلایل مختلف و مهمی برای شکست در هر کسب و کاری وجود دارد که افراد می توانند قبل از ورود به آن کسب و کار و مشاوره گرفتن با افراد کارآفرین موفقی همچون مهندس مهدی ورقایی که به عنوان کارآفرین نمونه و موفق در شرکت مشاوره سرمایه گذاری الست گروپ فعالیت دارد، به مهمترین و اساسی ترین دلایل شکست که می تواند در بسیاری از شغل ها مشترک نیز باشد، برسند.

در این بخش از مقاله جامع ویژگی های یک کارآفرین می‌خواهیم در مورد  چند نمونه از مهمترین و اساسی‌ترین دلایل مشترک شکست در انواع و اقسام کارافرینی ها اشاره نماییم تا شما عزیزان بتوانید با عبور از این موانع و دقت در این زمینه ها، در زمینه کاری و فعالیت تجاری خود با سرعت بیشتری به پیشرفت برسید و اعتماد و آرامش خاطر بیشتری نسبت به فعالیت خود داشته باشید.

این دلایل مهم به شرح زیر است:

یک مدل تجاری غیر قابل دوام یا فقدان یک طرح تجاری در آغاز

فقط داشتن ایده از کجا رفتن کافی نیست:

مهم است که اهداف بلند را کنار بگذارید و وارد توسعه محصول شوید، هزینه کسب و کار، دوره های بازپرداخت تخمینی، استراتژی بازاریابی و غیره را ارزیابی کنید.

فقدان مهارت های مدیریتی و توانایی تفویض اختیار:

امتناع از واگذاری کار به دلیل ناتوانی در مدیریت یک تیم، هم برای رهبران و هم برای کارمندان مضر است که علاوه بر موارد دیگر، فرصت رشد حرفه ای و استقلال را از آن ها سلب می کند.

شکست در نوآوری

بسیاری از استارت‌آپ‌ها کپی‌هایی از هزاران استارت‌آپ دیگر هستند که قبلاً خود را در بازار تثبیت کرده‌اند: کسب ‌و کار جدید هیچ تفاوتی با آن ها ندارد و بنابراین در مبارزه برای جذب مشتریان شکست می‌خورد.

ناتوانی در تفکیک وجوه نگهداری شده در تجارت و پول شخصی

برخی از صاحبان مشاغل معتقدند که وجوه شرکت، قلک شخصی آن هاست و همین موضوع باعث می شود که سرمایه خود را از دست داده و ورشکست شوند.

آیا کسب و کار یک کار آفرین موفق نتیجه استعداد او است یا سختکوشی؟

طبق مطالعات و تجربیات مهندس مهدی ورقایی، سختکوشی و تلاش، استعدادهایی را پرورش می دهد که منجر به موفقیت بیشتر می شود. این اصل باید در تجارتی که موفقیت آن ترکیبی از مولفه های زیادی است، اعمال شود.

اصول اولیه و مهم یک کار آفرین موفق:

به اقتدار احترام بگذارید. زیرا قدرت، شرط لازم برای انجام مؤثر تجارت است. همه چیز باید مرتب باشد. در این راستا به حافظان نظم در رده های قانونی قدرت احترام بگذارید.

صادق و راستگو باشید. در واقع صداقت اساس کارآفرینی می باشد، پیش نیازی برای سود سالم و روابط هماهنگ در تجارت، صداقت است. یک کارآفرین باید در اساس بی عیب و نقص در عرصه تجاری خود باشد و دارای فضیلت، صداقت و راستگویی باشد و مورد اعتماد واقع شود.

حقوق مالکیت را رعایت کنید. بنگاه آزاد، اساس رفاه دولت است. یک کارآفرین موفق موظف است برای صلاح میهن خود سخت کار کند. چنین غیرتی را تنها با تکیه بر مالکیت خصوصی می توان نشان داد.

مشتری و کارمندان را دوست داشته باشید و به ایشان احترام بگذارید. عشق و احترام به یک فرد شاغل از طرف یک کارآفرین باعث ایجاد عشق و احترام متقابل می شود و در چنین شرایطی، هماهنگی بین علایق ایجاد می شود که زمینه را برای رشد توانایی های مختلف در افراد ایجاد می کند و آن ها را تشویق می کند تا با تمام شکوه، خود را نشان می دهند.

به قول خود وفادار باشید.

به قول خود وفادار باشید. یک مرد تاجر باید به قول خود وفادار باشد. “اگر یک بار دروغ بگویید، چه کسی شما را باور خواهد کرد.” موفقیت در تجارت تا حد زیادی به میزان اعتماد دیگران به شما بستگی دارد.

با امکانات خود زندگی کنید. همیشه گزینه های خود را ارزیابی کنید. بر اساس امکانات خود عمل کنید.

هدفمند باشید و همیشه یک هدف روشن در مقابل خود داشته باشید. یک کارآفرین به چنین هدفی مانند هوا نیاز دارد. با اهداف دیگر، پرت نشوید. به اصطلاح خدمت به دو “استاد” غیر طبیعی است.

در تلاش برای رسیدن به هدفی گرامی، از مرزهای مجاز عبور نکنید

در تلاش برای رسیدن به هدفی گرامی، از مرزهای مجاز عبور نکنید. هیچ ارزشی نمی تواند جایگزین ارزش های اخلاقی شود.

البته کارآفرینان مدرن ایرانی همیشه در فعالیت های خود اصول فوق را رعایت نمی کنند، اما بخش قابل توجهی از آن ها، موضوعات متمدن و قانونمند روابط اقتصادی هستند.

به هر حال یک کارآفرین صاحب سرمایه است، صاحب کسب و کار خود، آن را مدیریت می کند، اغلب، به ویژه در مرحله اول عملکرد سرمایه خود (کسب و کار)، عملکردهای اختصاصی را با کار مولد شخصی ترکیب می کند. انگیزه های هدایت کننده کارآفرین کسب سود (درآمد) از طریق تولید محصولات (انجام کار) و فروش آن ها به مصرف کنندگان با در نظر گرفتن تقاضا است.

کارآفرین یک نهاد اقتصادی است که همه انواع خطراتی را که ممکن است در جریان انجام فعالیت های کارآفرینانه و در درجه اول به دلیل نامشخص بودن نتیجه این فعالیت، به وجود آید، بر عهده می گیرد. پس برای موفقیت در اجرای پروژه های کارآفرینی، لازم است یاد بگیریم که ریسک را پیش بینی کنیم و اقداماتی را از قبل برای جلوگیری از پیامدهای آن توسعه دهیم.

تجربه تاریخی به ما اجازه می دهد تا کلی ترین ویژگی های کارآفرینان موفق را ارائه دهیم. آن ها باید صادق، شایسته، هدفمند، فعال و رهبر باشند و به عقاید دیگران احترام بگذارند.

آیا می توان کارآفرینی را آموزش داد؟

آیا می توان کارآفرینی را آموزش داد؟
آیا می توان کارآفرینی را آموزش داد؟

در حالی که تمایل به انجام کسب و کار یک امتیاز مهم است، کارآفرینی را نباید هدیه ای از جانب خداوند در نظر گرفت: این همان مجموعه دانش و مهارتی است که هر نوع فعالیت دیگری دارد.  البته کارآفرینی فقط نوشتن یک طرح تجاری نیست.

برای شروع یک کسب و کار، ابتدا باید بر عملکردهای اساسی مدیریت تسلط داشته باشید: برنامه ریزی، سازماندهی فرآیندها، مهارت های رهبری و کنترل. این ویژگی ها باید حتی قبل از راه اندازی یک استارت آپ در نظر گرفته شوند. شما می توانید به آن ها مسلط شوید، از جمله در مدارس و آموزش های کسب و کار.

آموزش کسب و کار گرفتن در همه کسب و کارها مهم است؟

هیچ پاسخ واحدی برای این سوال وجود ندارد. همه این موارد به موسسه آموزشی، مربی خاص و خود کارآفرین آینده بستگی دارد که چگونه خدامات خود را ارئه می کنند. به گفته برخی از فارغ التحصیلان، دانش به دست آمده در آنجا به عنوان یک نظریه باقی می ماند و همه افراد متعاقبا از تکنیک های برنامه ریزی زمان، مذاکره، تعیین هدف، انتخاب پرسنل و غیره استفاده نمی کنند.

راه های بهینه برای دستیابی به آن ها، برای حل مسائل سازمانی را ترسیم کنید. با این حال، قطعاً ارزش این را ندارد که گذراندن چنین آموزش هایی به نوشدارویی برای ایجاد کسب و کار خود تبدیل شود. حتی پس از دریافت گواهی، باید به ذهن، پشتکار و میل خود برای کسب درآمد تکیه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، با مهندس مهدی ورقایی و سایر متخصصین شرکت مشاوره سرمایه گذاری الست گروپ در ارتباط باشید. مهندس مهدی ورقایی، از موفق ترین کارآفرینان نمونه کشوری معرفی می شوند.

نتیجه گیری

نتیجه گیری
نتیجه گیری

برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق، باید مجموعه خاصی از ویژگی ها را داشته باشید که بتوانید آن ها را توسعه دهید، از جمله الگوبرداری از کارآفرینان موفق تر و به یاد داشته باشید برای این که یک استارتاپ شکست نخورد، در دنیای کسب و کار همیشه در حال تغییر، انعطاف پذیری و سریع بودن مهم است، در غیر این صورت توسط رقبای خلاق و پرانرژی شکست خواهید خورد.

در انتها و به عنوان سخن آخر، ما به شما شرکت مشاوره سرمایه گذاری الست گروپ را معرفی می کنیم که از تجربیات یکی از بهترین کارآفرینان کشور یعنی جناب مهندس ورقایی بهره می برد و ایشان با به خدمت گرفتن مجرب ترین کادر مهاجرتی و مشاوره در زمینه سرمایه گذاری، صنعت مهاجرت و سرمایه گذاری را با تحولی عظیم روبرو کرده و توانسته است که با داشتن تمامی صفات یک کارآفرین موفق، بهترین اعتماد متقابل را به دست بیاورد.

شما عزیزان می توانید با مراجعه به شرکت مشاوره سرمایه گذاری الست گروپ و با  مشورت گرفتن با کادر متخصص و مجرب این مجموعه و همچنین جناب مهندس مهدی ورقایی، به بهترین راهکارهای کارآفرینی و سرمایه‌گذاری در زمینه‌های هدفمند و سودمند دست پیدا کرده و بهترین نتایج را کسب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت جستجو مطالب عنوان مد نظر خود را در باکس بالا وارد نمایید.